80 policë asgjësojnë 7500 bimë narkotike dhe 35 kg kanabis
Në tre operacione ku u angazhuan plot 80 policë, janë asgjësuar 7500 bimë dhe 35 kg kanabis. Policia e Gjirokastrës në bashkëpunim me atë të Memaliajt dhe Tepelenës kanë identifikuar dhe asgjësuar 7.500 bimë narkotike dhe 35 kg kanabis, në tre operacionet në fjalë.

Operacioni i parë u zhvillua në vendin e quajtur "Gjymshirah Meleq" në Tepelenë, në një kapanon të përshtatur u gjetën 3000 bimë narkotikeproces tharje, të cilat u asgjësuan. Gjithashtu u gjetën dhe u sekuestruan edhe 2 thasë me 20 kg kanabis.

Operacioni i dytë u zhvillua në territorin e fshatit Shals në Memaliaj, ku u evidentua një kapanon me 2800 bimë në proces tharje. Operacioni i tretë në territorin e fshatit Arrëz e Madhe, po në Memaliaj, ku u evidentuan dy kapanone me 1700 bimë narkotikeproces tharje, si dhe 15 kg kanabis.

Uniformat blu së bashku me Prokurorinë vijojnë hetimet dhe aksionin për identifikimin dhe arrestimin e kultivuesve të kanabisit. /albeu.com/


Shtuar më 28/10/2016, ora 17:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori