769 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Spanjë
Në 24 orët e fundit në Spanjë u regjistruan 769 njerëz që humbën jetën pasi ishin prekur nga koronavirusi.

El Pais raporton se janë shtuar shumë dhe të prekurit.

Vetëm sot ishin afro 6500 të infektuar duke e çuar në 64.285 numrin e banorëve të infektuar.

Raportohet se në total janë 4.940 njerëz që kanë ndërruar jetë.
Shtuar më 27/03/2020, ora 23:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori