60 mijë euro kokainë në makinë, si u arrestua shqiptari në Itali
600 gramë kokainë janë sekuestruar nga policia italiane mbrëmjen e së shtunës nga policia italiane e Compagnia di Riva.

Mediat fqinje shkruajnë se pas disa vëzhgimesh të njëpasnjëshme të zonës së Rovertos, u pikat një 36-vjeçar shqiptar, të cilin policia vendosi ta kontrollojë. Si rezultat u zbulua se ai nuk ishte i pajisur me dokumente të rregullta për të qëndruar në Itali.

Ata më pas vazhduan kontrollet në një apartament ku qëndronte një 49-vjeçar. Qeni i njësisë Guardia di Finanza zbuloi një sasi kokaine në një sirtar. Nëse do dilte në treg kokaina kapte vlerën e mbi 60 mijë eurosh.

Gjatë kontrollit, u gjet gjithashtu materiali i përdorur për paketimin e substancës dhe disa gramë hashash.

Të dy u arrestuan dhe hetimet e mëvonshme zbuluan se shtetasi shqiptar ishte regjistruar me identitete të ndryshme në Itali.
Shtuar më 11/10/2020, ora 18:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori