44 shoqata kërkojnë mbrojtjen e trojeve shqiptare
Albeu.com
44 shoqata shqiptare kanë protestuar zhvarrimet në fshatin Kosine të rrethit të Përmetit. Ata kanë që të merren masat e duhura për të mbrojtur integritetin e vendit tonë.Shoqatat i janë drejtuar presidentit të Republikës Alfred Moisu dhe kryeministrit Sali Berisha që të marrin masat e duhura për të mbrojtur integritetin e vendit tonë dhe që të mos përsëriten më raste të tilla të ngjashme me të. Shoqatat kërkuan mbrojtjen e dinjitetit shqiptar dhe vënien përpara drejtësisë rë përgjegjësve të kësaj historie.
Shtuar më 12/06/2006, ora 13:23
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori