4 vrasje brenda 10 ditëve, çfarë po ndodh në Shqipëri?
Mbrwmjen e djehsme qyteti i Elbasanit u trondit nga njw vrasje nw mes tw qytetit.

Plumbat e njw pistolete me silenciator lanw tw vdekur avokatin Revik Gurra. Mw pas autori wshtw larguar me shpejtwsi nga vendi i ngjarjes me anw tw njw makine qw e priste aty pranw. Kjo makinw wshtw gjetur e djegur nw dalje tw qytetit.

Por saga e vrasjeve nw Shqipwri wshtw tipike pwr skenat e filmave Hollywood-ian.

Vetwm nw harkun kohorw tw 10 ditwve sw bashku me avokatin e vrarw mbrwmw janw ekzekutuar edhe tre shtetas tw tjerw.

Tre ditw mw parw nw Shkodwr u ekzekutua Ferdinand Polia apo siç njihej ndryshe si Nardi i Bujtinave. Nw tw njwjtwn mwnyrw autorwt e vrasjes i kanw ditur shumw mirw lwvizjet e shtetasit nw fjalw. Sipas dwshmive autori wshtw afruar makinws me tw cilwn po udhwtonte NArd Polia dhe me anw tw njw automatiku me silenciator ka hapur zjarr duke e lwnw tw vdekur. Me pas autori wshtw larguar me anw tw njw motori i cili wshtw djegur disa kilometra larg vendit tw ngjarjes.

Ndwrsa 5 ditw mw parw me datw 18 mars, u ekzekutua nw mes tw Tiranws, Jurgen Kurti. Nw lidhje me ngjarjen policia dyshon se wshtw njw hakmarrje pwr shkak se Jurgeni lidhet me dy vrasje tw ndodhura mw parw por pwr tw cilat asnjwherw nuk wshtw vertetuar se i kreu ai.

Po ashtu njw vrasje tjetwr ndodhi nw Tiranw nw harkun e 10 ditwve. Mw 16 Mars u ekzekutua tek Liqeni i Tiranws, shetasi Haxhi Baçinozi nw sy tw djelit tw tij 20 vjeçar. Nw lidhje me krimin policia arrestoi mikun e autorit ndwrsa mw pas u vetwdorwzzuar edhe autori i vrasjes, Islam Mylkaj.

Kwta vrasje kanw shtuar terrorin tek qytetarwt duke na kujtuar se sa e lehtw wshtw qw tw vritesh madje edhe nw zonat mw tw populluara dhe me prezencw tw lartw tw policisw. /albeu.com/


Shtuar më 23/03/2019, ora 08:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori