4 vjet ministër, shikoni sa është plakur Saimir Tahiri (FOTO LAJM)

Saimir Tahiri gjatë aksionit në Lazarat, viti 2014
Pëlqej
Kanë kaluar katër vjet që nga momenti kur ai mori çelësat e një prej ministrive më të rendësishme të kabinetit qeveritar, por nga fytyra e tij duke sikur kanë kaluar 20.

Katër vite në krye të Ministrisë së Brendshme, detyrë që e dorëzoi pak muaj më parë, Saimir Tahiri duket shumë më i thinjur, i lodhur dhe më i plakur se shtatori 2013, shkruan Albeu.com.

Duket qartazi që nuk është një plakje prej kohës siç i ndodh të gjithëve në rrugëtimin e tyre të jetës. Wshtë më shumë një lodhje e reflektuar plotësisht në fytyrë dhe trup ku thinjat janë të panumërta krahasuar me katër vite më parë.

Në foton majtas është duke folur nga selia e PS-së në vitin 2013, kurse në foton djathtas është foto e marrë nga fjalimi i djeshëm në Kuvend.

Pushteti ka përgjegjësi dhe të lodh, por duket se katër vitet në krye të Ministrisë së Brendshme me sulme nga aleatët qeverisës si edhe nga disa ndërkombëtarë e kanë përpshpejtuar këtë proces tek Saimir Tahiri. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 17:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori