4 pjestarë me probleme mendore, drama e familjes në Divjakë (FOTO LAJM)

Kjo është familja Kokoni në fshatin Mertish të Divjakës.

Të katër anëtarët vuajnë nga probleme të shëndetit mendor.

Për shkak të sëmundjes vetëm kryefamiljari Rrapi Kokoni dhe vajza e tij trajtohen me kemp, nëna dhe djali jo por paratë që marrin nuk ju mjaftojnë as për ilaçe.

Ata ushqehen me ç'farë u falin fshatarët përreth.

Dy fëmijët e familjes Kokoni nuk kanë shkuar kurrë në shkollë për shkak të sëmundjes së tyre.

Problemet e tyre shëndetësore nuk duhet të jenë arsye që kjo familje të distancohet dhe lihet në harresë por arsye më shumë që ne të solidarizohemi me dhimbjen dhe kushtet e tyre të vështira të jetesës. /albeu.com/

Shtuar më 03/03/2018, ora 12:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori