4 korriku, dita e 140 tërmeteve në Tiranë e Durrës
Kjo e mërkurë e 4 Korrikut do të mbahet mend gjatë për panikun që shkaktoi në Tiranë.

Sizmiologët regjistruan më shumë se 140 lëkundje më të lehta në 24 orët e fundit.

Ajo që ngriti qytetarët në këmbë ishte tërmeti i orës 11:01 minuta, kur lëkundjet e shkundën Durrësin dhe Tiranën.

Madje edhe gjatë pasdites, rreth orës 18:36 minuta, në Tiranë u regjistrua një tërmet tjetër me magnitudë 3.5 ballë.

Epiqendra kësaj radhe ishte pranë Fushë-Krujës.
Shtuar më 04/07/2018, ora 23:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori