36 delegacione konfirmuan pjesëmarrjen në ceremoninë mortore
Albeu.com
Lista e delegacioneve të huaja që do të marrin pjesw në ceremoninë e varrimit të Presidentit Rugova në Prishtinë, pritet të jetë e gjatë. Deri më tani pjesëmarrjen e kanë paralajmëruar 36 delegacione.Në mesin e tyre do të jetë edhe shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Havier Solana, i cili sot arrin në Prishtinë.

Gjatë ditës, ai do të zhvillojë takime me përfaqësues të institucioneve dhe me liderë të partive politike, me të cilët do të bisedojë për situatën aktuale në vendin tonë. rtk
Shtuar më 25/01/2006, ora 11:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori