350 mijë euro drogë, rrëfimi i sinqertë i shqiptarit pas arrestimit
Pëlqej
Policia ka vënë në pranga shqiptar pasi në makinën e tij janë kapur 70 kg lëndë narkotike me vlerë 350 mijë euro.

Mësohet se 38 vjeçari me inicialet A.V kishte fshehur në bordin e makinës një sasi droge e cila do t'i sillte jo pak por 350 mijë euro fitime.

Pas vëzhgimit për disa kilometra, në rastin më të parë, policia ushtroi kontrollit të automjetit dhe shoferi me sinqeritet pranoi paraprakisht se po transportonte drogës.

Në bagazhin e pasmë, ka qenë e fshehur me një pëlhurë katër pako të mbështjellja me celofon, pesha totale e të cilës ishte 70 kg. 38 vjeçari shqiptar u arrestuam, ndërsa u sekuestrua edhe droga. /albeu.com/

Shtuar më 14/01/2018, ora 11:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori