31 të arrestuar për tërmetin, masat e kërkuara nga prokuroria
Prokuroria e Tiranës pritet të parashtrojë sot pranë Gjykatës Penale të Tiranës kërkesat për 31 personat e arrestuar për tërmetin e 26 nëntorit.

Mësohet se prokurorët e çështjes, Erjon Imeraj dhe Alket Mersini, pritet të kërkojnë për një pjesë të madhe të të arrestuarve caktimin e masës së sigurisë "arrest me burg".

Seanca për caktimin e masave të sigurisë pritet të mbahet gjatë orëve të paradites së të premtes.
Shtuar më 16/01/2020, ora 10:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori