30 mjekë për të ndihmuar Italinë në luftën kundër COVID-19, Conte falenderon Shqipërinë (VIDEO)
Një ditë pasi qeveria shqiptare dërgoi në Bergamo një skuadër prej 30 mjekësh e infermierësh për t’ju bashkuar bluzave të bardha në vijën e parë të luftës kundër COVID-19, vjen një reagim nga kryeministri italian Giuseppe Conte.

Ai ka shpërndarë në faqen e tij zyrtare në ‘Facebook’ fjalimin e homologut të tij, Edi Rama, ka falënderuar autoritetet shqiptare. "Faleminderit", shkruan Conte, ndërsa ka publikuar dhe ikonën e flamurit shqiptar
Shtuar më 29/03/2020, ora 13:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori