3 personave u kalon "vdekja para syve" në plazhin e Velipojës (FOTO LAJM)

Ashtu si dhe çdo sezon tjetër veror në plazhet tona numri i të mbyturve është i lartë ku shkaku kryesor janë mungesa e vëzhguesve.

Tre persona kanë rrezikuar që të mbyten sot në plazhin e Velipojës.

Më dramatike situata ka qenë për një të mitur, i cili për pak sa nuk kanë humbur jetën.

Ishin turistët ata që arritën të ndërhynë në kohë, për t’i shpëtuar jetën. Burime për Top Channel, raportojnë se Velipoja nuk ka roje bregdetare, ndonëse është investuar për kullat e vrojtimit. Kjo e bën të rrezikshëm futjen në ujë të personave që nuk dinë not.
Shtuar më 23/06/2019, ora 16:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori