3 persona te armatosur grabisin autobusin e linjes Tirane-Shkoder
Albeu.com
3 persona te armatosur hipen ne autobusin e kesaj linje dhe pasi detyruan shoferin te ndronte u kane vjedhur pasagjereve te autobusit parate dhe sendet me vlere qe kishin me vete.Eshte grabitur rreth ores 16: 15 prane fshatit Kallmet te Lezhes autobusi i linjes Tirane- Shkoder me targe 2578TR. 3 persona te armatosur hipen ne autobusin e kesaj linje dhe pasi detyruan shoferin te ndronte u kane vjedhur pasagjereve te autobusit parate dhe sendet me vlere qe kishin me vete. Mes pasagjereve ishin dhe 3 shtetas angleze nderkohe qe nga grabitja nuk eshte shoqeruar me te plagosur. Sipas deshmive te para qe pasagjeret i kane dhene policise mesohet se grabitesit pervec armeve kishin me vete edhe granata te cilat i mbanin ne brez. Pas marrjes se lajmit forcat e policise u vune menjehere ne kerkim te autoreve, nderkohe qe RENEA eshte duke kontrolluar me helikopter zonen afer vendit te grabitjes.
Shtuar më 08/09/2005, ora 22:36
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori