3 burra në shtëpi, flet parukierja: Mora oficerin se kisha frikën e fëmijëve
Ngjarja e rëndë në Kavajë e cila ndodhi pak minuta pas mesnate, vazhdon të trondisë qytetarët.

Pas ngjarjes ku mbeti i vrarë një person dhe u plagos një oficer policie, ka folur parukierja Marsida Qatja, në shtëpinë e të cilës ndodhi ngjarja.

Nëna e tre fëmijë është shprehur se ka thirrur policin Bledar Toçi për ndihmë, pasi kishte edhe fëmijët.

Parukierja shton më tej se nuk ia kishte marrë mendja se çështja do të arrinte deri në pikën që i dashuri i saj Toçi do të vriste ish-të dashurin Dritan Haxhollin.

“Thirra Bledin për ndihmë ngaqë ishte polic. Dritan Haxholli na kërcënonte vazhdimisht. Bledin e thirra të më ndihmonte sepse kisha edhe fëmijët, por nuk ma mori mendja që çështja do të arrinte deri këtu.

Bledari na ndihmonte shpesh. Isha me shokun tim Xhulion në shtëpi, Bledi kishte vetëm 15 minuta që kishte ardhur. Në atë moment erdhi Dritani dhe qëlloi dritarën.

Sapo hyri në shtëpi qëlloi sërish. Bledari nisi të vetëmbrohej me armën që kishte,”-është shprehur Qatja në një intervistë për Neës 24.

Viktima në fjalë bezdiste ish të dashurën Marsida Qatja. Kjo e fundit thirri për ndihmë të dashurin e ri Bledar Toçi.

Shtuar më 10/10/2019, ora 17:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori