29 deputete "memece" ne parlamentin e Maqedonise
Albeu.com
Në gjysmën e parë rë këtij viti, 29 deputetë kurrë nuk kanë folur në seancat e Kuvendit, qëndron në raportin më të ri për punën e deputetëve “Deputeti im” për periudhën prej janarit deri në qershor.
Më së shumti mungesa kanë deputetët e bllokut politik shqiptar. Përveç parlamentarëve të PDSH-së, të cilët prej 18 gushtit të vitit 2009 bojkotojnë punën e Kuvendit, në krye të listës me mungesa të arsyeshme gjenden kryetari i PAE, Fijat Canovsku dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti. (makfaks)
Shtuar më 28/07/2010, ora 12:38
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori