25 vjet burg e internim në komunizëm, Sherif Merdani shkon me paterica në votimet njëpartiake
Sherif Merdani është një ndër këngëtarët që ka kaluar 25 vite burg dhe internim gjatë komunizmit për një këngë, megjithatë kjo nuk e ka ndaluar që të marrë pjesë në një proces votimi njëpartiak në vend.

“Isha me paterica. Erion Veliaj më ngriti në këmbë . Sot duhet të votojë çdo njeri që e do këtë vend”, tha Merdani teksa mori pjesë në një votim njëpartiak duke hedhur kështu pas atë që i ndodhi për shkak të komunizmit.
Shtuar më 30/06/2019, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori