245 shoferë dolën pa pyetur për "shtet", iu hiqet patenta për 3 vjet
245 shoferë nuk i janë bindur urdhrit për të mos dalë në qarkullim vetëm gjatë 24 orëve të fundit dhe për këtë arsye atyre i ëhstë marrë patenta për tre vjet.

Në disa qytete, jo vetëm që kanë dalë pa autorizim, por shoferët janë kapur duke drejtuar makinëngjendjedehur.

Në Cërrik një 40- vjeçar u kap duket drejtuar makinëngjendjedehur dhe mbi të gjitha ka kundështruar me forcë policinë Për pasojë ai është arrestuar, mbi të cilin rëndojnë akuzat për veprat penale ”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Ndërkohë, një 29 vjeç me inicialet A. A në Fier, po drejtonte makinëngjendjedehur.

Në Dibër, është ndaluar një 23-vjeçar u kap duke drejtuar furgonin pa dokumentacion dhe pa patentë. /albeu.com/
Shtuar më 17/03/2020, ora 12:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori