23:20 - Paqartesia vazhdon; PS merr ne Fier nje mandat tjeter nga koalicioni i djathte
Albeu.com
Partia Socialiste merr nje tjeter mandat ne Fier, duke e cuar ne 9 numrin e deputeteve per kete qark. Partia Demokratike ka mbetur me 6 mandate, LSI me 1, nderkohe qe PDI nuk figuron me.Keto jane te dhenat e publikuara nga projekti i ECA-s dhe KRIIK, mbeshtetur nga USAID, deri ne oren 23:20 minuta:

1.Ne qarkun e Beratit nga 8 mandate, 4 shkojne per PS, 3 per PD, 1 per LSI.

2. Ne qarkun e Dibres nga 6 mandate, 4 shkojne per PD-ne dhe 2 per PS-ne.

3. Ne qarkun e Durresit nga 13 mandate, 7 shkojne per PD-ne, 5 per PS-ne, 1 per LSI-ne.

4. Ne qarkun e Elbasanit nga 14 mandate, 7 shkojne per PS-ne, 7 per PD.

5. Ne qarkun e Fierit nga 16 mandate, 9 shkojne per PS-ne, 6 per PD-ne, 1 per LSI-ne.

6.Ne Gjirokaster, nga 5 mandate, 3 shkojne per PS-ne dhe 2 per PD-ne.

7. Ne Korce nga 12 mandate, 6 shkojne per PD-ne dhe 6 per PS-ne.

8. Ne Kukes nga 4 mandate, 3 shkojne per PD-ne dhe 1 per PS-ne.

9. Ne Lezhe, nga 7 mandate, 4 shkojne per PD-ne dhe 3 per PS-ne.

10. Ne Shkoder, nga 11 mandate, 7 shkojne per PD-ne dhe 4 per PS-ne.

11. Ne Tirane, nga 32 mandate, 15 shkojne per PS-ne, 15 per PD, 1 per PR dhe 1 per LSI.

12. Ne Vlore nga 12 mandate, 6 shkojne per PS-ne, 4 per PD-ne, 1 per PDI-ne, 1 per PBDNJ-ne.
Shtuar më 01/07/2009, ora 05:27
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori