21 kufoma nga tërmeti në Durrës, ambasada shqiptare feston me verë në Kosovë
Shiptarët e Kosovës janë mobilizuar sot për të ndihmuar personat që u prekën nga tërmetet e njëpasnjëshme në Shqipëri.

Por kështu nuk ndodhi me ambasadën e Shqipërisë në Kosovë, shkruajnë mediat kosovare.

Në Prishtinë, pavarësisht rrethanave, ku mbi 20 persona humbën jetën e qindra të tjerë u plagosën, u mbajt ceremonia e 107 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Kjo ceremoni u mbajt edhe nën shoqërimin e verës e pijeve tjera, pavarësisht tragjedisë që ngjau në Shqipëri.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin edhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj si dhe lideri i VV-së, Albin Kurti.

Shtuar më 26/11/2019, ora 22:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori