2019-ta vit i mbrapshtë, analisti bën parashikimin për 2020-tën
Analisti i njohur Andi Bushati mbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar në studion e emisionit "Open" ku ka bërë një rezyme për vitin 2019.

Bushati është shprehur se ky vit, ka qnë një vit i mbrapshtë për gjithë shqiptarët, duke e krahasuar me vitin 1996">1996.

Në anën tjetër, ka erdhur një reagim nga ana e profesorit Paskal Milo i cili si pjesë e panelit pyeti për vitin 1997.

Bushati ka shpjeguar pse citoi 1996">1996 dhe jo vitin '97.

"Jo, pikërisht po them 1996">1996 sepse ne 2020 do të kemi vitin 1997. Pse po them 1996">1996, sepse edhe në 96 kishim një person që kishte të gjitha pushtetet edh sot kemi një person që kërkon ti marrë të gjitha pushtetet. Kishte opozitë në 96, as sot nuk kemi.

Sot presidenti është në procedurë shkarkimi, ligji i fundit për mediat që po synon kapjen edhe të mediave na tregon që një person po i heq edhe tullën e fundit të demokracisë.

I vetmi ndryshim është se në 1996">1996 kishim një person që qeveriste ndërsa sot kemi një individë që bashkëpunon me 10-15 oligarkë duke vendosur për gjithçka dhe duke rrezikuar një përplasje të varfër-të pasur", shtoi Bushati.

Shtuar më 27/12/2019, ora 09:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori