20 vjeçarja humbi jetën pas lindjes, prindërit akuzojnë mjekët për mungesë kujdesi
Familjarët e Klea Muxhajt, 20-vjeçares që ndërroi jetë pas operacionit për lindjen e fëmijës kanë ngritur pretendimet se nuk është treguar kujdes me vajzën e tyre. Prindërit shprehen se e bija nuk vuante nga asnjë sëmundje.

Nga ana tjetër, burime bëjnë md dije se vajza ka shfaqur probleme me frymëmarrjen pas lindjes së foshnjes.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm. Klea Muxhaj ndërroi jetë pas operacionit ndërsa foshnja e saj mësohet se është në gjendje të mirë shëndetësore shkruan abcneës.al.

Ajo ishte shtruar një ditë më parë dhe mjekët obstetër kanë rekomanduar që lindja e saj të bëhet me operacion.

Shtuar më 13/11/2020, ora 09:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori