20 vite në politikë, a e kishte menduar Rama se një ditë do të ishte kryeministër?
Kryeministri Edi Rama po qeveris Shqipërinë në mandatin e dytë të fituar ndjeshëm në zgjedhjet e 25 qershorit.

Viti 2018 shënon 20 vite angazhim në politikë të kryeministrit Edi Rama, por a e kishte menduar ai në fillimet e tij se një ditë do të ishte lideri i shqiptarëve?

"Në atë kohë dhe nuk janë taman 20 vite që unë jam futur në politikën aktive.

Unë jam futur në politikë në prill të vitit 1998 dhe në atë kohë sigurisht që nuk e kkam menduar se do të isha kryeministër i vendit, dhe se do të drejtorja vendin në marrjen e rekomandimit..."- tha kryeministri Edi Rama mbrëmë në Top Story. /albeu.com/

Shtuar më 20/04/2018, ora 09:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori