2 të vdekur e 58 të infektuar nga koronavirusi, këngëtarja shqiptarë: Të mbyllim kufijtë!
Frika për përhapjen e koronavirusit në Shqipëri është më e madhe se kurrë.

Me 58 të infektuar dhe 2 viktima në Itali, shqiptarët ndihen të tmerruar duke marrë parasysh lëvizjen e madh mes dy vendeve.

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri në një reagim në rrjetet sociale shkruan e indinjuar se shteti duhet të mbyllë pikat kufitare nga rreziku i koronavirusit.

Sipas saj udhëtimet me Italinë janë të shpeshta dhe rreziku është shumë i lartë.

Postimi i plotë:

Mbyllni kufijte sa jemi ne kohe.
Mbyllni kufijte para se te jete vone. Kontakti yne me shtetin Italian eshte i jashtezakonshem, i shpeshte me shume fluturime ne dite.

Nuk jemi vend aq i fuqishem sa te perballojme dicka te tille. As mos e enderroni se do ja dalim paq po erdhi ne Shqiperi.

Ju lutem, ngrini zerin sepse do rriskojme aq shume sa nuk jua merr mendja.

Nuk ka maska as mjete mbrojtese tek ne.
Nje here ne jete behuni te vetedijshem qe nuk luhet me jeten.

Mediat duhet te perhapin alarmin dhe shteti yne duhet te mbyll kufijte. Te kontrolloj cdo person qe ka dale dhe hyre ne vend gjate ketyre 2 javeve, nese bartin CoronaVirus perpara se te jete vone.

E theksoj, kemi shume fluturime ne dite dhe do ishte mire ta izolonim sa jemi heret! /albeu.com/

Shtuar më 22/02/2020, ora 21:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori