2 mijë shkencëtarë e 3 mijë mjekë bëjnë peticion: Të infektohen qëllimisht të rinjtë me COVID-19?
6 mijë e 500 shkencëtarë dhe mjekë në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nënshkruar peticionin kundër mbylljes së personave me COVID-19, në mënyrë që rinia të fitojë "imunitetin e tufës".

Ata argumentojnë se shumica e popullsisë nuk rrezikohet të vdesë nëse infektohet me COVID-19, derisa theksohet se përpjekjet duhet të përqendrohen në mbrojtjen e atyre që janë më të rrezikuar, derisa lejohen të gjithë të tjerët ta vazhdojnë jetën e tyre normalisht, shkruan DailyMail.

Peticioni i nënshkruar nga më shumë se 2 mijë e 800 shkencëtarë dhe pothuajse 3 mijë e 800 mjekë, është një thirrje për ekspertët dhe politikanët që të ndalojnë së ikuri nga koronavirusi dhe të mësojnë të jetojnë me të.
Shtuar më 07/10/2020, ora 18:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori