18-vjeçarja e prekur me koronavirus operohet në Sanatorium
18-vjeçarja">18-vjeçarja nga Lezha e cila është e infektuar me koronavirus është operuar më sukses të shtunën në mbrëmje në Sanatorium.

E reja është paraqitur në spital me apandesit të gangrenizuar, dhe për këtë është kërkuar një ndërhyrje nga ekipi mjekësor.

Burime bëjnë me dije se ndërhyrja është kryer nga kirurgu Ylber Vata dhe ekipi i tij.

Pacientja është në gjendje të mirë shëndetësore në Sanatorium, ku pritet të bëhet dhe rikuperimi i saj, dhe më pas do të duhet të trajtohet dhe për Covid19./albeu.com/
Shtuar më 29/03/2020, ora 10:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori