164 km/h në autostradë, 42-vjeçari me BMW luksoze shokon policinë (VIDEO)
Edhe mbrëmjen e kaluar, policia e Tiranës ka vazhduar aksionin në të gjithë Tiranën për të ndëshkuar shkelësit e ligjit.

"Në autostradën Tirane-Durres me Radar per te evidentuar dhe ndeshkuar ata drejtues mjetesh qe qarkullojne me shpejtesi tej normave te lejuara duke rrezikuar jeten e tyre dhe te perdorueseve te rruges.

Me 164 km/h 42 vjeçari P.RR duke drejtuar mjetin luksoz BWV .
Shpejtesi gati dyfish mbi limitin e lejuar + lageshti ne rruge=destinacion?

Respektoni rregullat e shpejtesise te arrini ne destinacionin e duhur pa demtuar jeten tuaj dhe te perdorueseve te there te rruges",-thotë policia.

Njoftimi i policisë

Vijon te ndodhe ne te gjitha rruget e Tiranes.

Policia Rrugore e Tiranes po vijon kontrollet me Drager, pavaresisht rreshjeve te furishme te here pas hereshme te shiut, me qellimin e vetem parandalimin e aksidenteve rrugore.

Te drejtosh mjetin nen ndikimin e alkoolit apo me keq akoma ne gjendje te dehur ne rruget plot uje e kur ka rreshje te dendura shiu çka veshtiresojne qarkullimin, kjo eshte akoma me e rrezikshme.

Aventure ose papergjegjshmeri e ketyre drejtuesve te automjeteve qe luajne me jeten e tyre dhe te perdoruesve te tjere te rruges.

6 drejtues mjetesh ne pranga per drejtim mjeti ne gjendje te dehur, konsum alkooli ne mase qe varionte nga 0.68 mg/l deri ne 1.02 mg/l.

9 te tjereve ju terhoq Leja e Drejtimit per ne OASH per drejtim mjeti nen efektin e alkoolit, kondum alkooli ne mase qe varionte nga 0.22 mg/l deri ne 0.37 mg/l.

Drejtues mjetesh, fundjaven nuk duam tua cenojme dhe tua erresojme, por duam te kontribuojme ne sigurine e jetes tuaj ne rruge dhe te perdorueseve te tjere te rruges..

Argetohuni por perdorni mjetet e transportit publik ne rast se doni te konsumoni alkool, pasi do tju kushtoje shume here me lire dhe destinacioni do jete i sigurtë.

Policia Rrugore e Tiranes apelon per drejtuesit e mjeteve te bejne kujdes te rregullojne shpejtesine te vendosin rripin e sigurimit, te mos perdoren celularin gjate drejtimit te mjetit si dhe te shtojne vemendjen mbi kontrollin e drejtimit te mjetit.

Ne te gjitha akset rrugore ka prezence te Policise Rrugore dhe te Patrullave te Pergjithshme.

Per çdo rast ndihme telefononi ne nr 112 dhe do te keni menjehere ndihmen e Policise. /albeu.com/

Shtuar më 18/03/2018, ora 08:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori