15 vjet nga tragjedia e Otrantos, familjarët protestojnë
Drejtues të pushtetit vendore, deputetë dhe familjarë të viktimave të tragjedisë së Otrantos kanë zhvilluar një ceremoni në portin e Vlorës si dhe para universitetit, vendi ku 15 vite më parë u pritën trupat e pajetë dhe ku është menduar të ngrihet një memorial me pjesë të anijes.

Pas kësaj ceremonie familjarë të viktimave më pas kanë protestuar para konsullatës italiane, duke akuzuar qeverinë e këtij vendi se nuk i ka dhënë zgjidhje procesit gjyqësor. /albeu.com/
Shtuar më 28/03/2012, ora 14:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori