100-vjetori i pavarësisë, Tirana kuq e zi (FOTO-LAJM)

Në këtë 28 nëntor, Tirana do të vishet kuq e zi. Me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë kryeqyteti ka filluar të vishet me ngjyrat e flamurit kombëtar. Bulevardi kryesor, sheshi “Skënderbej” dhe disa rrugë të tjera janë zbukuruar nga bashkia.


Ndërsa një sensibilizim ka pasur edhe nga ana e qytetarëve të cilët kanë vendosur në ballkonet benesave të tyre flamuj. /albeu.com/

Shtuar më 19/11/2012, ora 11:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori