Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
100-vjetori, 550 metra katrore për tortën 13 tonëshe
Ambienti i jashtëm pranë Teatrit të Operas dhe Baletit është bllokuar pasi aty ka nisur përgatija e tortës 13 tonëshe e cila do të shpërndahet për qytetarët ditën e Festës së Flamurit.

Ajo do të ketë një sipërfaqe drejkëndore prej 550 meter katrore me dy shtresa pandispanje dhe krem dhe do te kete shije shege. Pandispanja e tortes eshte pergtaitur me pare nderkohe qe ne ambientet e TOB-it do te pergatiten shtresat e kremit dhe parashikohet te perfundojë në mëngjesin e së mërkurës. /albeu.com/
Shtuar më 27/11/2012, ora 16:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori