10 vendet me emrat më të çuditshëm në botë, mes tyre dhe një shqiptar që të bën për të vjellë
Faqja worth-seeing.com ka radhitur 10 emrat më të çuditshëm në botë, ku mes tyre ka futur edhe një emër të një qyteti shqiptar.

Bëhet fjalë për qytetin shqiptarPukës, që në anglisht Puke do të thotë “vjell”, shkruan express.

Më poshtë është dhe lista e plotë të kësaj faqeje:

1-Why not – (Pse jo) Mississippi

2-Why- (Pse) Arizona

3-Fail-(Dështim) Portugali

4-Pukë- Shqipëri, në anglisht (Vjell - Puke)

5-Noëhere Else(Askund tjetër) Australi

6-Peculiar(I veçantë), Missouri

7-Acident( Aksident)-Maryland

8- Santa Klaus-Gjeorgji

9-Half.com-Oregon

10-Unlaska-(Jo Alaska)-Alaska

Puka është një qytet në Shqipëri. Bashkia e Pukës është qendra administrative e rrethit të Pukës. Puka ka si krahinë gjeoetnologjike shtrihet në pjesën qendrore të Shqipërisë Veriore: për gjatë krahut të majtë të Drinit, që nga Ura e Vezirit e Fusha e Dukagjinit në lindje dhe deri në afërsi të grykëderdhjes së Gomsiqes në perëndim. Nga jugu e ndajnë me Mirditën kreshtat malore: maja e Runës, Thirra, maja e Roshit, Bjeshkët e Tërbunit etj
Shtuar më 05/07/2017, ora 08:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori