E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
1 ton kokainë nga Kolumbia, kush janë dy "kapot" shqiptarë të kapur në Spanjë
Janë identifikuar dhe bërë publik emrat e dy shqiptarëve të përfshirë në trafikun e madh të kokainës">kokainës, ku u sekuestruan plot 1 ton kokainë në Spanjë.

Mediat spanjolle shkruajnë se dy shqiptarët janë "kapo" të rëndësishme të bandës.

Shqiptarët janë Julian Deblini (i lindur në Shqipëri) dhe Dritan Gradica (me kombësi shqiptare).

Të arrestuarit e tjera janë Rubén Paz Ciprian Muñoz (spanjoll) dhe Rubén del Castillo de la Torre, Cuenca.

Banda e kokainës">kokainës kishte pjestarë shqiptarë të cilët jetonin në Spanjë.

Ata jetonin në Spanjë dhe transportonin sasi të mëdha të kokainës">kokainës nga Kolumbia përmes fluturimeve charter dhe transportoheshin në "valixhe të zeza me kapacitet të madh". /albeu.com/Shtuar më 01/05/2018, ora 09:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori