1 mijë euro, shqiptari detyron italianen të martohet me të për të shlyer borxhin
Një martesë për të shlyer një borxh të drogës ka ndodhur në Itali.

Sipas mediave në Itali, bëhet me dije se vajza do të kishte marrë nënshtetësinë italiane dhe do të tranferohej shuma prej 1 mijë Euro.

Por plani dështoi për shkak të ndërhyrjes së Policisë, e cila hyri në bashkinë e qytetit ndërsa ata të dy ishin duke martuar, dhe u arrestua tregtari i drogës, gruan e tij dhe nipi 19-vjeçar.

Një histori që është e pabesueshme, por ajo ndodhi me të vërtetë në Montichiari. Ekzistojnë disa protagonistë të historisë: një tregtar shqiptar i drogës 42 vjeç, gruaja e 40 vjeç, nipi i 19 vjeç, një vajzë 30-vjeçare nga Brescia e cila kishte një borxh prej 1 mijë eurosh për blerjen e kokainës.


Gjithçka ishte e mire organizuar deri në detajet më të vogla, duke filluar nga ceremonia në bashki, dëshmitarët, të cilët ishin miqtë e vajzës. Këta nuk ishin të vetëdijshëm për atë që po ndodhte. Por policia lokale referuar disa informacioneve që kishte marrë filloi të hetonte martesën e dyshimtë.

Nga njëra anë, një burrë që ishte martuar një herë. Nga ana tjetër, një vajzë që është fejuar vetëm për pak kohë. Në mes trafikimi i kokainës. Këto ishin tri lidhjet që hodhën në sulm policinë, e cila u hodh në aksion për arrestimin e shqiptarit, ndërsa gruaja dhe nipi i tij, që ishin protagonist në ngjarje u përpoqën të arratiseshin drejt shtëpisë.

Policia mundi t’i përgjonte ata dhe u shkoi në shtëpi. Nga kontrolli i shtëpisë u gjetën dhe sekuestruan më shumë se një kilogram drogë e fshehur në një çantë shpine, dy çeqe prej 1.200 euro dhe 3.000 euro para të thata. Gruaja dhe nipi i saj tashmë janë transferuar në burg në dispozicion të hetimeve të mëtejshme.
Shtuar më 20/11/2019, ora 17:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori