Vasili letër Lu dhe Vlahutin: Bordi i ONM antikushtetues, roli i Agaçit i paligjshëm

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili,disa ditë më parë u fol se i kishte dërguar një letër dy ambasadorëve, Vlahutin dhe Donald Lu.

Burime pranë ministrit bënë me dije se Vasili ka theksuar se ngritja e Bordit të Monitorimit Ndërkombëtar është antikushtetues.

Letra është dërguar më 20 shkurt dhe në të shprehet shqetësimi i Ministrit të Drejtësisë për rolin që do të ketë ONM-ja duhet një marrëveshje ndërkombëtare.

Ministri i Drejtësisë, thekson gjithashtu se edhe roli i deritanishëm i Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, Ëngjëll Agaçi është i paligjshëm./albeu.com/
Shtuar më 26/02/2017, ora 11:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori