Ndarja territoriale, banorët e 5 komunave në Mat bllokojnë aksin Peshkopi-Tiranë
Banorët e pesë komunave në Mat kanë bllokuar rrugën Peshkopi-Tiranë, në shenjë proteste për ndarjen e re, një ditë pas miratimit të refomës administrativo-territoriale në Kuvend.

Banorët e komunave Lis, Macukull, Dorjan, Komsi dhe Rukaj, janë kundër ndarjes së re, që prej publikimit të variantit zyrtar nga komisioni i posaçëm dhe vijojnë protestat edhe pas miratimit të reformës. /albeu.com/
Shtuar më 01/08/2014, ora 14:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori