Klosi i përgjigjet opozitës për papunësinë: Janë 40 mijë vende të lira pune
Ministri i Mirëqënies Sociale, Blendi Klosi gjatyë një aktiviteti ka deklaruar se në Shqipëri janë më shumë se 53 mijë qytetarë janë orientuar drejt tregut të punës.

Gjatë një aktiviteti për Analizën Vjetore të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Klosi tha se tashmë në zyrat e punës rezultojnë rreth 40 mijë vende të lira pune.

Në materialin e shpërndarë nga ministria e Mirëqenies Sociale, për analizën vjetore të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Klosi tha se Arsimi dhe Formimi Profesional do të jetë nën varësi të Shërbimit KombëtarPunës, shkruan Tv Klan.

Kjo e fundit do të shndërrohet në Agjencinë për Profesione dhe Kualifikime./albeu.com/

Shtuar më 19/02/2017, ora 16:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori