EMRAT/ Arrestohet polici me armë pa leje, në pranga dhe një person i rrezikshëm
Policia e Tiranës bën me dije se ka vënë në pranga 2 shtetas pasi janë kapur duke lëvizur me armë pa lejë.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se të arrestuarit janë Gentian Muçaj, 36 vjeç, banues në Tepelenë, i dënuar më parë për rrëmbim personi.

- Mirald Meça, 28 vjeç, banues në Tepelenë, me profesion Punonjës Policie pranë I.E.V.P. Tepelenë.

Shtetasit e sipër përmendur janë konstatuar në aksin rrugorë Vorë -Rinas, në automjetin tip "Audi", ku nga kontrolli i ushtruar në automjet janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

- Një armë zjarri pistolet TT, me 7 fishekë

- Një armë zjarri pistolet Grand Poëer, me 15 fishekë Materialet proceduriale i'u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, parashikuar nga Neni 278 i Kodit Penal.

NJOFTIMI I POLICISË

Tiranë -Konstatohen me armë zjarri pa leje Arrestohen në flagrancë 2 shtetas. Njëri prej tyre, punonjës policie burgjesh.
Më datë 18.03.2017, Shërbimet e Forcës së Posaçme "Shqiponjat", në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit Kundër Krimeve të Rënda ndaj Jetës, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

- Gentian Muçaj, 36 vjeç, banues në Tepelenë, i dënuar më parë për rrëmbim personi.

- Mirald Meça, 28 vjeç, banues në Tepelenë, me profesion Punonjës Policie pranë I.E.V.P. Tepelenë.

Shtetasit e sipër përmendur janë konstatuar në aksin rrugorë Vorë -Rinas, në automjetin tip "Audi", ku nga kontrolli i ushtruar në automjet janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

- Një armë zjarri pistolet TT, me 7 fishekë

- Një armë zjarri pistolet Grand Poëer, me 15 fishekë Materialet proceduriale i'u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, parashikuar nga Neni 278 i Kodit Penal./albeu.com/

Shtuar më 19/03/2017, ora 09:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori