Durrës, sekuestrohen 2500 fustane firmato me vlerë 66 mijë euro
Në sajë të një operacioni të zhvilluar sot, struktura të specializuara të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave në bashkëpunim me Degën e Doganës në Durrës, kanë goditur kontrabandën e rrobave “firmato”, të markave të ndryshme.

Mësohet se gjatë kontrollit janë sekuestruar plot 2500 fustanemarkave të ndryshme, me mbishkrimin “Made in Italy”, të cilat kishin një vlerë rreth 66 mijë euro.

Sa i takon kësaj çështje, tashmë hetuesit doganorë kanë marrë në pyetje drejtuesin e mjetit, ku dhe po vijojnë procedurat për penalizimin e tij. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2014, ora 12:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori