Arsimi 9-vjeēar, zhvillohet provimi i lirimit i Gjuhės Shqipe
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nxėnėsit e arsimit 9-vjeēar zhvillojnė provimin e Gjuhės Shqipe. Rregullat dhe masat e sigurisė janė pothuajse tė njėjtat qė funksionojnė pėr Maturėn Shtetėrore. MASH ka bėrė tė ditur se vlerėsimi i nxėnėsve do tė bėhet me pikė, tė cilat mė pas do tė konvertohen nė notė.
Vlerėsimi i testeve realizohet nė ambiente qė caktohen nga Drejtoria arsimore rajonale dhe do tė jenė dy vlerėsues, ku secili do tė firmos nė ēdo test qė vlerėson. Nėse ka ndryshim nė vlerėsimin mes tyre, kreu i vlerėsuesve tė lėndės cakton njė vlerėsues tė tretė. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2012, ora 09:18
klevian shahini
e Hënë 10 Qershor 2013, Ora 14:24
un sivjet kam per ta zhvilluar tsetin :p
pa emer
e Enjte 16 Janar 2014, Ora 19:59
na drg naj provimm
bora borita
e Martë 17 Mars 2015, Ora 14:26
sa frike na i derg ca provimin plz :'(
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.