Arsimi 9-vjeçar, zhvillohet provimi i lirimit i Gjuhës Shqipe
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nxënësit e arsimit 9-vjeçar zhvillojnë provimin e Gjuhës Shqipe. Rregullat dhe masat e sigurisë janë pothuajse të njëjtat që funksionojnë për Maturën Shtetërore. MASH ka bërë të ditur se vlerësimi i nxënësve do të bëhet me pikë, të cilat më pas do të konvertohen në notë.
Vlerësimi i testeve realizohet në ambiente që caktohen nga Drejtoria arsimore rajonale dhe do të jenë dy vlerësues, ku secili do të firmos në çdo test që vlerëson. Nëse ka ndryshim në vlerësimin mes tyre, kreu i vlerësuesve të lëndës cakton një vlerësues të tretë. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2012, ora 09:18
klevian shahini
e Hënë 10 Qershor 2013, Ora 14:24
un sivjet kam per ta zhvilluar tsetin :p
pa emer
e Enjte 16 Janar 2014, Ora 19:59
na drg naj provimm
bora borita
e Martë 17 Mars 2015, Ora 14:26
sa frike na i derg ca provimin plz :'(
ana ana
e Premte 15 Maj 2015, Ora 19:31
e a mund te publikoni tezat e provimeve gjuhe e mat qe nga 2008
elsa sheta
e Enjte 11 Qershor 2015, Ora 21:17
sot sapo mbarova provimin dhe do te kerkoja korrektesi dhe mirekuptim
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Tauland dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Tauland dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian