Zbulohet e dashura e Ermal Metës, një dashuri 8 vjeçare
Kënga e tyre ishte “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë). Në finale ishin edhe Analissa dhe grupi “Stato Sociale”, por pas votimit final për këngën fituese ndër tre finalistët, festivalin e Sanremos e fitoi Ermal Meta dhe Fabrizio Moro.

Nëse ai në intervistat e mëhershme e ka cekur pak historinë e tij të dashurisë, tashmë çdo gjë duket se është zbuluar. Për të, dashuria ka një rol thelbësor dhe se e mbron atë në çdo formë.

Historia e dashurisë së Ermal Metës daton 8 vjet më parë dhe këto detaje janë zbuluar vitin e kaluar, kur këngëtari shqiptar arriti në vendin e tretë në “Sanremo. Silvia Notargiacomo është prezantuesja që i ka marrë zemrën këngëtarit.

Në një intervistë për CHI, Ermali shprehet: “Dashuria në jetën time ka një rol thelbësor. E dua dhe e mbroj dashurinë. Çdo gjë që bëjmë rrotullohet rreth dashurisë. Është pak si puna e diellit, nëse nuk është, nuk do të thotë se nuk ekziston, vetëm se nuk ndodhet aty në atë moment. Kaq. Doni të dini se si është zemra ime? Le të themi se është e ushqyer mirë”.

Silvia Notargiacomo, zëri i famshëm i televizionit italian Rtl dhe Radio Zeta, është e fejuara e Ermalit që tashmë prej tetë vitesh.

Ata bashkëjetojnë dhe dje, pas suksesit të Sanremos, Silvia ka vendosur ti dedikoj disa rreshta Ermalit për triumfin në “Sanremo”.
Shtuar më 12/02/2018, ora 12:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori