Zbulohet arsyeja e udhëtimit të Era Istrefit drejt Xhamajkës
Pëlqej
Era Istrefi, këngëtarja shqiptare që po korr sukses në tregun ndërkombëtar është një ndër artistet që do performojë në hapjen e Botërorit 2018.

Pas këngës së botërorit ajo publikoi edhe një këngë e cila duket se po korr suksess.

Projektin e saj i ri muzikor titullohet “Prisoner”.

Kjo është një këngë e stilit “reggae” dhe ka tërhequr vëmendjen ndërkombëtare menjëherë pas publikimit. Mund të themi se kohët e fundit Era po ndjek rrymën “reggaeton”, madje edhe kënga e Kampionatit Botëror në Rusi, në bashkëpunim me Will Smith dhe Nicky Jam është në këtë zhanër muzikor.

Ndërsa është duke shijuar sukseset e fundit, Era është nisur nga Neë York-u për në Xhamajka ku do të realizojë klipin e saj të ri. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2018, ora 13:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori