Video që po çmend rrjetet sociale, shikoni si ja mëson anglishten edukatorja shqiptare (VIDEO)
Një edukatore shqiptare ka tërhequr vëmendjen në rrjetet sociale për metodën e vecantë që iu mëson fëmijëve gjuhën anglezë.

Ajo ka zgjedhur që fëmijët anglishten ta mësojnë edhe duke kërcyer dhe më e veçanta është se edhe edukatorja kërcen me ta.

Sipas videos arsimtarja quhet Teacher Elsa dhe është nga Kopshti dhe shkolla Yllka në Prizren të Kosovës.

Me zhvillimin e mjeteve teknologjike po zhvillohen edhe metodat e mësimit dhe falë këtyre metodave sot nxënësit i mësojnë me lehtë gjuhët e huaja.
Shtuar më 16/01/2019, ora 19:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori