Vendimi i gjykatës, Hygerta Sako tashmë e divorcuar
Hygerta Sako, miss Albania 1995 është divorcuar. Sipas një vendimi të Gjykatës së Tiranës Sako është ndarë nga bashkëshorti i saj, Turi, në shkurt të vitit 201 ndonëse siç përshkruhet në vendim, lidhja e tyre nuk funksiononte prej 1 viti.

Kjo gjykatë ka vendosur që kujdestarinë e fëmijës ta ketë Hygerta, ndërkohë që ish-bashkëshorti i saj, veç detyrimit financiar që duhet të paguajë, mund ta takojë të bijën një herë në javë përgjatë gjithë vitit, si dhe mund ta mbajë atë gjatë 2 muajve të pushimit. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2012, ora 15:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori