Vajza që e shoqëronte Stresin në hotel futet në telashe me policinë
Pëlqej
Reperi i njohur Stresi është arrestuar mbrëmjen e sotme nga policia për armëmbajtje pa leje. Këngëtari emri i vërtetë i të cilit është Arkimed Lushaj, u kap nga Task Forca e Policisë së Shtetit.

Mirëpo Stresi është arrestuar brenda një hoteli k ishte me një vajzë 20 vjeçare.

Brenda dhomës iu gjet edhe një pistoletë pa leje si dhe një sasi e vogël kokaine.

Pas ndalimit në hotel, Lushaj është transportuar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, për veprimet e mëtejshme proceduriale.

Bashkë me Stresin në hotel ishte edhe një vajzë 20 vjeçe, e cila eshte prceduar penalisht.

Njoftimi i policisë për vajzën:

Nga veprimet hetimore të kryera në lidhje me ngjarjen e mësipërme filloi procedimi penal në gjendje të lirë në lidhje me veprën penale të ‘Moskallzimit të krimit’ parashikuar nga neni 300 i Kodit Penal ndaj shtetases P.Ç., 20 vjeçe, banuese në Tiranë.”
Arresimi i reperit ka ardhur pas hetimeve disa mujore.

Kjo nuk është hera e parë që Stresi ndalohet nga efektivët e policisë për armëmbajtje pa leje. Në vitin 2012, ai u arrestua gjatë kohës, që po dilte nga një lokal nate, pasi me vete kishte një pistoletë pa leje.

Kujtojmë se reperi u fejua në fillim të këtij viti me të dashurën e tij Keisi, por u nda nga ajo tre muaj më pas ndonëse kishte organizuar një dasmë madhështore në Santorini, e cila nuk u realizua kurrë
Shtuar më 17/10/2018, ora 23:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori