Unikatili: E çmoj punën e Kadaresë
Pëlqej
Reperi që cilësohet si revolucionar i muzikës, Viktor Palokaj, i njohur si Unikkatil, vlerësohet jo vetëm nga të rinjtë por edhe nga vetë Ismail Kadare.

Shkrimtari i njohur ishte shprehur para disa vitesh qe "Unikkatili është poet dhe frymëzim i shqiptarëve kudo në botë."

Në lidhje me këtë vlerësim, foli vetë reperi në të parën intervistë për mediat shqiptare.
I pyetur nga Klan Kosova nëse e konsideron privilegj komentin e Kadaresë, Unikkatili është shprehur: "Nëse është e vërtetë, më vie mirë. E çmoj punën e Kadaresë''.

Aktualisht, reperi po punon në realizimin e albumit të tij të ri dhe albumin e ri të TBA si dhe në disa bashkëpunime.
Gjatë muajit korrik, Unikkatili vjen në festivalin më të madh të mbajtur ndonjëherë në Kosovë, organizuar nga Powwow Entertainment, në stadiumin e Prishtinës, që do zgjasë 3 ditë, e gjatë të cilit ai do të performojë për të parën herë në trojet shqiptare.
Shtuar më 11/06/2012, ora 14:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori