Tuna: Për momentin nuk kam nevojë për askënd
Këngëtarja e suksesshme Tuna Sejdiu së shpejti do të hedhë në treg klipin e saj më të ri, me titullin provokues “I asaj”. A është kjo një histori personale e Tunës dhe si ka nisur jeta e saj private këtë fillim vere Tuna rrëfeu në intervistën për “Mapo-n” të cilën do ta botojmë me shkurtime.

- Tuna, dimë se jeni duke punuar për klipin më të ri. A mund të na zbuloni ndonjë detaj përpara se ai të publikohet?

- “I asaj” është njëra prej këngëve që do të përmbajë albumi im më i ri, mbrapa të cilit si producent qëndron një djalë super i talentuar “Big Bang Beatz”, hitet e të cilit jam e sigurt që shumica i ka dëgjuar.

- Kur del albumi?

- Datën nuk po e zbuloj dhe disa ditë, vetëm edhe pak durim. Dua të them vetëm që do jetë shumë shpejt dhe në një ditë shumë të veçantë për mua.

- Çfarë ka të veçantë në këngët që ka ky album?

- Secila këngë nga tjetra është e veçantë në vetvete. Çdonjëra që po arrin në fazën finale të realizimit na pëlqen më shumë, derisa të vijë ajo tjetra, saqë janë bërë shumë favorite deri tani.

- Kënga titullohet “I asaj”. A ka diçka personale në këtë fabul?

- Sa i përket tekstit, nuk ka asgjë personale. Nuk e di pse çdo këngë e imja duhet të lidhet me jetën time personale. Teksti është i shkruar nga “Vig Poppa”.

- Kujt i dedikohet “I asaj”?

- Shumë shoqe të miat e kanë gjetur veten në këtë fabul dhe kjo më gëzon edhe më shumë. Unë nuk e kam gjetur veten aty. Pa merak, do t’ju informoj se cilat janë këngët biografike në këtë album (qesh). Natyrisht që do të ketë të tilla. E di që e gjithë ajo që mbetet mistike për jetën time personale, publiku do ta kuptojë mes rreshtave të këngëve të mia. Në tematikat e këngëve jemi munduar të mendojmë më gjerë… Nuk menduam individualisht duke u inspiruar nga jeta ime, sepse Adele do mërzitej shumë (qesh).

- Veç projekteve muzikore, ku janë të drejtuara planet e Tunës këtë verë?

- Projektet e mia janë të përqendruara vetëm te muzika dhe koncertet gjatë këtij sezoni. Ndoshta edhe aty këtu ndonjë vikend pushim.

- Asnjë dashuri e re këtë verë?

- Jo, nuk do dashurohem këtë verë (qesh). Unë nuk i planifikoj gjërat në planin privat, ndoshta në planin profesional, por në atë privat definitivisht jo.

- Je përfolur vazhdimisht për lidhje, shumë prej tyre hamendësime. A të bezdis kjo gjë?

- Janë shkruar pafund thashetheme. Nëse i bie të besoj në gjithçka që shkruajnë, i bie të mos dalë nga shtëpia.

- Ke thuajse një vit vetëm, a e ndien nevojën për të pasur dikë afër?

- Për momentin nuk kam nevojë për askënd. Mesa duket, e gjithë kjo që po bëj po më përmbush, saqë nuk ndiej nevojë për ndonjë mashkull. Pastaj, unë nuk po i numëroj ditët dhe muajt sa jam vetëm.
Shtuar më 18/06/2012, ora 16:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori