Top 10 aktorët më të paguar në Hollywood (FOTO LAJM)

Robert Downey Jr. - 75 milionë $
Robert Downey Jr. është aktori hollivudian që ka fituar më shumë gjatë periudhës qershor 2012 - qershor 2013 sipas revistës ‘Forbes’, me 75 milionë dollarë të grumbulluara. Aktori 48-vjeçar ka interpretuar gjatë vitit të kaluar në 6 filma të cilët kanë grumbulluar së bashku 500 milionë dollarë në "box-office".

Downey Jr. është protagonisti i tre filmave "Iron Man" dhe sipas "Forbes" ai konsiderohej aktori i vetëm i domosdoshëm për kastin e filmit "The Avengers" (filmi i tretë me më shumë fitime në histori) ku interpretojnë gjithashtu aktorë si Scarlett Johansson, Samuel L Jackson, Chris Hemsworth dhe Jeremy Renner.

Në vend të dytë të kësaj renditjeje gjejmë Channing Tatum me 60 milionë dollarë të fituara. I treti pozicionohet Hugh Jackman, protagonisti i "The Wolverine" me 55 milionë dollarë.

Mbyllin pesëshen e parë Mark Wahlberg dhe Dwayne Johnson. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2013, ora 14:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori