Tenori i njohur i zhgënjyer nga Shqipëria: Akoma do zihemi se kush e ka fajin?

Tenori shumë i njohur shqiptar, Saimir Pirgu ka treguar këtë herë së zhgënjimi ka arritur një fazë të patolerueshme përsa i pëket ndotjes në vendin e tij.

Pirgu ka postuar një fotografi në rrjetin social Facebook ku ka shprehur gjithë indinjatën e tij për gjendjen e rënduar të mjedisit në Kosovë dhe Shqipri.

“Sa e fuqishme dhe domethënëse kjo foto! Një ditë pushimi që të turbullohet vetëm me një hedhje syri të instagramit.

Mbase nuk është në Kosovë apo Shqipëri si dikush që komenton në faqen e NationalGeographic , por çdo njëri prej nesh e njeh ose e ka parë një realitet të tillë.

Lind pyetja ‘çdo bëjm shqipo?’ Do vazhdojmë të zihemi se kush e ka fajin apo të gjithë do mundohemi nga pak të mos e ndotim çdo ditë tokën tonë?”, ka shkruar ai. /albeu.com/
Shtuar më 20/05/2018, ora 19:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori