Të famshmit marrin pjesë në protestën anti-Trump
Në mesin e yjeve botërore që morën pjesë në marshin e grave në Los Anxhelosit, kundër presidentit amerikan, Donald Trump ishte edhe aktorja e famshme, Scarlett Johansson.

Ajo i bëri thirrje kolegut të tij, James Francos që të largohet nga organizata, të cilën aktori po pretendon se po e mbështet.

“Si mund të qëndrosh publikisht në një organizatë që u ofron mbështetje viktimave të sulmit seksual ndërsa privatisht i ngacmon vajzat që nuk kanë fuqi?”, tha aktorja 33–vjeçare.

Këtë vit, marshimet bëhen edhe më të mëdha në saje edhe të lëvizjeve “MeToo” dhe “Time’s Up” kundër ngacmimeve seksuale, të cilat u nxitën pas akuzave ndaj shumë drejtuesve hollivudian. /albeu.com/
Shtuar më 21/01/2018, ora 16:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori