Solli në ekran Scooby-Doo, ndërron jetë Ken Spears
Një nga ideatorët kryesorë të filmit të njohur për fëmijë “Scooby-Doo”, Ken Spears, ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

Lajmin e ka konfirmuar djali i tij për ‘Variety’ dhe ‘The Hollyëood Reporter’, duke theksuar se Spears ka vdekur të premten nga ndërlikimet që lidhen me demencën e trupit. Spears la pas dy djem: Kevin dhe Chris.

Kujtojmë që ai gjithashtu krijoi dhe filmin ‘Scooby Doo, Where Are You’ në vitin 1969 së bashku me Joe Ruby.

Shtuar më 10/11/2020, ora 11:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori